jump to navigation

arka sokaklar 182. bölüm ডিচেম্বৰ 13, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Şükran ve Efkan’ın mahalle düğününde, mutluluktan havaya silahlar sıkılmaya başlanır. Damadın askerlik arkadaşı sakar Şakir’e, gelinin ağabeyleri silah atmayı öğretirler. Ama kurşun damadın ayağına isabet eder. Şakir durumu görünce, “askerlik arkadaşımı öldürdüm, benimde ölmem lazım” diye kaçmaya başlar.

Gelinin ağabeyleri de Şakir’in peşine düşerler. Rıza Baba ve ekip de olayı tatlıya bağlamak ve bir kaza daha olmasını engellemek için hepsinin peşine düşerler. Pansuman yapılır, Efkan ve Şakir, Rıza Baba tarafından barıştırılır ve tüm ekip beraber düğüne dönerler. Mesut, Hüsnü, Sinan, Ali, gelin ve damatla karşılıklı göbek atarlar.

Hüsnü’lerin evinin kapısına, biri gizli mektup bırakıp kaçar. Mektup Hüsnü’nün eline geçer ve bu pembe zarftaki aşk mektubunun sahibi bulunamaz. Nazike kendisine geldiğini düşünür ve çocuklar dalga geçmeye başlarlar. Suat, Hüsnü’ye geldiğini zannedip kıskançlık krizlerine başlar. Mektup öyle birine gelmiştir ki, kimse inanamaz.

Rıza’lar eski dostu Prof. Hilmi Duru’nun paneline katılırlar. Konuşmanın ortasında polis gelir ve Hilmi Bey’i tutuklar. Suçsuz olduğu anlaşılıp ilk önce serbest bırakılır. Hilmi’lerin emektarı Gülsüm’ün oğlu Servet, devrim oluşum örgüt üyesidir ve bunu herkesten saklamayı başarmıştır. Düğün için Hilmi’den yüklü miktarda para çeker ve o parayı olduğu gibi örgüte getirir. Polis bu örgütün içinde Hilmi Bey’inde olduğunu düşünüp tekrar tutuklar. Rıza Baba ve ekip, Hilmi’nin suçsuz olduğunu kanıtlamanın peşine düşer.

RSS Site : arka sokaklar 182. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: