jump to navigation

dürüyenin güğümleri 17. bölüm নৱেম্বৰ 25, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Adsız’a yapılan Başbakan’ oyunu ters teper. Ahalinin dolduruşuna gelen Duran Ağa, Başbakan olarak köye gelmeye kalkınca Dürüye’nin gözünden iyice düşer. Yaman, Hayriye’ye karşı maço tavrını sürdürür ancak baş belası, zengin kızı Aşkım’ın pençesinden kurtulamaz. Aşkım, Yaman’a zorla tecavüz ederken Yaman, Yamangül’ olup kaderine razı olmamak için can havliyle kızı iter. Aşkım başını çarpar. Yaman katil olmuştur. Halim ve Ümit de suç ortağı durumundadır. Müteahhidin kendilerini öldürmesinden korkan üçlü bin bir komediyle kızın cesedinden kurtulmaya çalışırken Zühtü Yamanın evine gelir.

Halim, Ümit ve Yaman’ı kızı gömerken yakalar. Bu kabus gibi oyuna artık Zühtü de dahildir. Ahali buzakların çalındığını anlayınca kamera kayıtlarını seyreder. Kayıtlarda inanılmaz bir gerçek vardır. Halim Aga ve Yaman, Duran Ağa’nın kamyonuyla gizli bir operasyon içinde yakalanmıştır. Bunun üzerine Zühtü kahvede mahkeme kurar. Halim, Yaman ve Duran hırsızlık zanlısıdır. Ahaliye sinirlenen Duran muhtarlıktan istifa eder. Köyün yeni muhtarı artık Zühtü’dür. Huriye Ümit’i terk eder. Evlilikle ilgili tüm tasarrufunu Dürüye’ye bırakır

Hayriye ise ağzındaki üç altın dişle evde kalacağını düşünür. Yaman’ı geri kazanmak için her şeyi dener, artık gurursuz bir aşıktır. Halime Huriye’ den aldığı cesaretle Nasip’e karşı daha sert olmaya karar verir. Neticede onun da bir genç kızlık gururu vardır. Dürüye, Duran’la ilgili bir gerçeği daha öğrenir. Duran ın yıllar evvel boydan kısaların Sakine ile gizlice sözlendiği söylentisi doğru çıkmıştır. Zühtü, Dürüye için artık evliliğe daha yakın bir adaydır.

RSS Site : dürüyenin güğümleri 17. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: