jump to navigation

dürüyenin güğümleri 14. bölüm নৱেম্বৰ 4, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Cıngırdak yarışması Zühtü’nün kurnaz planı ile biter. Ne Duran’ın ne de Zühtü’nün ayakta duracak hali yoktur. Zühtü’nün evde baygın olarak tutulan Ümit’ten kurtulması lazımdır. Ümit’i Dürüye’ye göstermeden evden çıkarmak için Zühtü ve güğümler hemen işbirliğine girer. Ümit baygın halde cami bahçesine bırakılırken, Zühtü ve güğümleri cami avlusunda bir sürpriz beklemektedir. Saatlerce Cıngırdak’ta dönen Duran’ı kendine getirmek için ahali olur olmaz girişimlerde bulununca, Duran’ın dünyası tamamen tersine döner.

Ümit kendine gelir ancak artık kendisini rahmetli babası zannetmektedir. Duran, Ümit’i iyileştirmek için durumu alttan alır. Ümit’i normale döndürmek için yaptığı şeyler Duran’ı komik duruma düşürür. Son çare Ümit’e geçmişi hatırlatmak için Huriye’yi gösterirler. Ümit, Huriye’yi tanımaz ama Dürüye’yi tanır. Dürüye bu karşılaşmada Duran’ın eskiden boydan kısaların Sakine ile ilişkisi olduğunu öğrenir. Ümit her şeyi karmakarışık etmiştir.

Bunun üzerine Duran, Dürüye ve Zühtü üçgeninde ibre bir anda Zühtü’den yana döner. Ancak Dürüye İskender’i köy okuluna yazdırmaya götürünce İskender’in Zühtü’nün oğlu olduğu ortaya çıkar.

RSS Site : dürüyenin güğümleri 14. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: