jump to navigation

dürüyenin güğümleri 13. bölüm অক্টোবৰ 28, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Duran, kamera işinde Zühtü’yü alt etmiştir. Zühtü’nün köyde düzenlenen buzağı güzellik yarışmasında birinci olup ödülü almaktan başka çaresi yoktur. Bunun için iyi bir buzağı arayışına giren Zühtü’nün parası, ancak hastalıklı bir buzağıya yeter. Zühtü kararlıdır, Duran’ın şampiyon buzağısına karşı masabaşı oyunlarına girer. Yarışma günü jüri Zühtü’nün kontrolünden çıkınca ortaya hiç beklenmedik bir sonuç çıkar.

Duran ve Zühtü berabere kalınca ahali beraberliğin Cıngırdak’ ta çözülmesine karar verir. Geleneksel cıngırdak yarışması tam bir gün sürünce ortaya çok komik görüntüler çıkar. Güğümler Dürüye’ye karşı başlattıkları açlık grevinde, Yaman ve Ümit’in getirdiği sucuk ekmekleri yiyince Dürüye’ye yakalanırlar. Köy şenliklerinde ev hapsine devam ederler. Yaman müteahhit patronunun kızı Aşkım’ın kendisiyle ilgilendiğini fark eder.

Ümit Dürüye’nin şenliklerde olmasından faydalanıp gizlice eve Huriye’yi görmeye gelir. Huriye Ümit’e kızgındır. Bu kızgınlıkla Ümit’i kaçırmak üzere bayıltır. Ancak Ümit’i kilitli oldukları evden çıkaramazlar. Ümit’i saklamak gerekmektedir. Evde baygın olan Ümit’i tabi ki Zühtü bulur. Ümit’in Zühtü’nün elinden çekeceği vardır.

RSS Site : dürüyenin güğümleri 13. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: