jump to navigation

türkan 1. bölüm চেপ্তেম্বৰ 23, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Türkan Dizisinin Genel Hikayesi : Kanal D’nin, yapımcılığını Koliba Film’in üstlendiği, Prof. Dr. Türkan Saylan’ın yaşamını konu alan yeni dizisi “Türkan” 23 Eylül Perşembe günü başlıyor. Türkan Saylan’ın hayatını, 1960’lı yıllarda tıp fakültesindeki öğrencilik yıllarından itibaren anlatmaya başlayan dizinin yönetmenliğini Türkan Derya üstleniyor. Dizinin senaryosunu Ayşe Kulin’in “Tek ve Tek Başına” adlı eserinden yola çıkarak Oya Yüce kaleme aldı.Türkan Saylan’ın gençlik halini Türk tiyatrosunun genç yeteneklerinden Pınar Öğün’ün canlandırdığı dizide, Damla Sönmez, Saygın Soysal, Özgürcan Çevik, Nesrin Kazankaya ve Murat Göksu da rol alıyor.

“Türkan”da, Türkan Saylan’ın hayatının yanı sıra yakın tarihimizde yaşananların bir panoraması da çiziliyor. 1960’lı yıllarda tıp fakültesinde henüz bir öğrenciyken hayat boyunca peşini hiç bırakmayacağı idealleriyle karşılaşan Türkan’ın, üniversite yaşamı, arkadaşlık ilişkileri ve aile yaşantısından kesitler… Cüzzam hastalığına karşı verdiği amansız mücadele… Doktor, anne, idealist, yardımsever Türkan’ın yaşadığı olaylar, hayal kırıklıkları, azmi ve inandığı değerler, “Türkan” dizisinde bu akşamdan itibaren Kanal D izleyicileriyle buluşacak.

Türkan 1. bölüm özeti
: Türkan, uzun zamandır mektup arkadaşlığı yaptığı Ali ile sonunda yüz yüze görüşme fırsatı bulur. Ali, mektuplarından tanıyıp karakterine, zekasına, hayata bakışına aşık olduğu bu genç kadına duygularını açıklamakta sakınca görmez. Türkan’la evlenmek istemektedir. Bir dost olarak çok değer verdiği Ali’nin teklifiyle beraber Türkan için zor günler başlar. Türkan çocukluktan beri kurduğu hayale oldukça yaklaşmıştır ve tıp fakültesine devam etmektedir. Çok sevdiği ailesi ise iflasın eşiğindedir. Türkan büyük bir ikilem içinde kalır. Eğitimini yarım bırakıp Ali ile evlenmesi herkes için en doğru çözüm yolu olarak görünmektedir. Ama

kaynak site: türkan 1. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: