jump to navigation

dürüyenin güğümleri 8. bölüm চেপ্তেম্বৰ 11, 2010

Posted by şarkı sözleri in Uncategorized.
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,
trackback

Zühtü, Halim ve Duran’dan usta bir manevrayla aldığı 25.000 lira ile yılların öcünü de almış olur. Bu parayla hemen kızlarına araba alır. Ayrıca bayram hediyeleri Dürüye’ye de iki metre zincir kordon Zühtü’nün Dürüye üzerindeki ince oyunları yavaş yavaş sonuç vermiştir. Üstelik sarışın avukat Güğümlere’ Duran Ağa ile arasında ciddi bir şeyler olduğunu söylemiştir. Dürüye, Duran tarafından kandırıldığını düşünmeye başlar. Huriye, Ümit’in hediyesi yüzüğü de sarışın avukatın aldığını öğrenince Ümit’le yine kavga eder.

Hayriye ise Yaman’a kıskançlık yüzünden kaptanlık işini bıraktırır. Artık Bayram’ gelmiştir. Duran, Dürüye ile Ümit, Huriye ile Yaman da Hayriye ile barışmak için bayramın gelişini fırsat bilir. Erkeklerin Bayram sürprizleri nelerdir? Halim Ağa giyinip kuşanıp namaza gidecekken bayramlıklarının Dürüye tarafından Adsız’a verildiğini öğrenir. Köyün delisi Adsız, Halim Ağa’nın hışmından kurtulabilecek midir?

Ahali Bayramlarda küsler barışır’ diyerek camii çıkışı Duran ve Zühtü’yü öpüştürebilecek midir? Bayram sabahı güğümlerin’ de baskısına dayanamayan Dürüye acaba Zühtü’yü affedip barışacak mıdır? Yoksa tam Zühtü’nün elini öpüp barışacakken Zühtü’nün büyük bir açığını öğrenip O’nu evden mi kovacaktır? Peki, Duran Dürüye’nin evine Bayram ziyaretine geldiğinde Zühtü nasıl bir sürpriz yapacaktır? Hepsi Dürüye’nin Güğümleri’nin şeker gibi’ bayram bölümünde

kaynak site : dürüyenin güğümleri 8. bölüm

Advertisements

মন্তব্যসমূহ»

No comments yet — be the first.

মন্তব্য প্ৰদান কৰক

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: